CAMINO DE SANTIAGO

Dobra Walka to ta, którą podejmujemy w imię naszych marzeń. Kiedy wybucha w nas z pełną mocą – w młodości – mamy wielką odwagę, ale nie potrafimy jeszcze walczyć. Gdy po licznych wysiłkach zdołamy posiąść tę umiejętność, nie mamy już tyle odwagi w walce. Wówczas zwracamy się przeciw sobie, by w końcu stać się swym najgorszym wrogiem. Uważamy własne marzenia za infantylne, nieziszczalne, za owoc nieznajomości realiów życia. Zabijamy nasze marzenia, bojąc się podjąć Dobrą Walkę.
Cena: 3800 zł
Długość: 14 dni

Terminy:
02-15.06.2012 27.08-09.09.2012 08-21.09.2012 Rezerwuj


     1 dzień: przejazd z Katowic do Roncesvalles,          
     2 dzień: załatwienie formalności, przygotowanie do trasy,
                  Roncesvalles - Puente la Reina (65 km),
     3 dzień: Puente la Reina - Najera (99 km)
     4 dzień: Najera - Burgos (94 km), 
     5 dzień: Burgos - Carrión de los Condes (84,5 km),
     6 dzień: Carrión de los Condes - León (92,5 km),
     7 dzień: León - Rabanal de Camino (67 km),
     8 dzień: Rabanal de Camino - O Cebreiro (83 km),
     9 dzień: O Cebreiro - Portomarin (61,5 km),
     10 dzień: Portomarin - Arca (73 km),
     11 dzień: Arca - Santiago de Compostela (18,5 km),
     12- 13 dzień: pobyt nad oceanem, 
     14 dzień: powrót do Polski. 

Szlak Camino de Santiago ma swój początek w całej Europie. Niegdyś pielgrzymi rozpoczynali pielgrzymkę spod swojego domu. Nasza przygoda rozpocznie się jednak w Katowicach, skąd przejedziemy do miejscowości leżącej w Pirenejach tuż przy granicy francusko - hiszpańskiej, Roncesvalles. To właśnie w tej miejscowości rozpoczyna się nasza droga, Camino Frances.

Choć nazwa wskazuje na drogę francuską, trasa w 98% przebiega na terytorium Hiszpanii. Droga prowadzi przez północną Hiszpanię ze wschodu na zachód przez różne prowincje (Nawarrę, Castylię, Leon, Galicję). Jest dobrze oznaczona: żółte strzałki i muszle Jakubowe są pomocne w orientacji. 
Czeka na nas ponad 800 kilometrów, które zamierzamy pokonać w 10 dni. Do wyprawy może dołączyć każdy. Głównym celem naszego wyjazdu jest radość ze wspólnie przebytej drogi. Każdy, kto przejedzie na rowerze minimum 200 km może odebrać zaświadczenie o odbyciu pielgrzymki do grobu św. Jakuba. Na początku trasy odbierzemy nasze paszporty pielgrzyma. W każdym ze schronisk (tzw. alberdze), które będziemy mijać po drodze, należy odbić pieczątkę, aby na końcu trasy w Centrum Pielgrzymów w Santiago de Compostela, odebrać stosowne zaświadczenie.

Camino jest średniowiecznym szlakiem. W 1987 roku został ogłoszony pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym oraz został wpisany na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO w 1993 roku. W związku z tym w trakcie naszej drogi czekają na nas liczne zabytki, urocze miasteczka, jak również upalne pola oraz galicyjskie wzgórza. Odwiedzimy również przepięknie położone winnice oraz spróbujemy lokalnych win.
 Nasza trasa wiedzie nie tylko przez Pireneje, przejedziemy też przez Sierra del Perdon, Montes de Oca, Montes de Leon, Sierra do Ranadoiro.

Na sam koniec spróbujemy dotrzeć do miejscowości Fisterra, leżącej nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Legenda głosi, że po przebyciu szlaku św. Jakuba koniecznie należy obmyć ciało w wodach oceanu.

Koszt wyjazdu obejmuje:
- dojazd na miejsce klimatyzowanym busem
- transport rowerów oraz bagażu na całej trasie 
- ubezpieczenie
- noclegi
- usługi pilota na całej trasie
- usługi busa wspierającego


Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu ABC Podróżnika, w którym znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Poniżej przedstawiamy sugerowaną listę ekwipunku. Dokładną listę sprzętu, wraz z pozostałymi informacjami, każdy z uczestników otrzyma za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 
 • rower trekkingowy + zapasowe dentki, łatki
 • plecak 70-80 litrów, mniejszy plecak, sakwy rowerowe
 • buty (trekkingowe), klapki / sandały,
 • spodnie z polaru, bluza polarowa, 
 • kurtka i spodnie z membrany,
 • bielizna antypotna
 • rękawiczki kolarskie, bandamka, czapka,
 • okulary przeciwsłoneczne, krem UV 25-50,
 • czołówka,
 • menażka, palnik, gaz, termos, sztućce (dla uczestników chcących przyrządzać posiłki samemu)
 • śpiwór, karimata,
 • folia NRC,
 • apteczka + leki osobiste,
 • przybory toaletowe,
 • dowód osobisty / paszport,
 • pieniądze (euro)

Posiłki każdy uczestnik organizuje sobie we własnym zakresie.

Jest możliwość zabrania ze sobą jedzenia z Polski (w przypadku przejazdu na miejsce busem). 
Wszystkie miejsca noclegowe posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczną. Zawsze pamiętamy o odpowiednio długich przerwach na posiłki w trakcie dnia. Po drodze jest również możliwość dokonania zakupów w lokalnych marketach.Noclegi przewidziane są w kwaterach dla pielgrzymów, które rezerwuje się wg. kolejności przybycia. Jednak dzięki naszemu wozu wspierającemu, mamy możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc. Schroniska dla pielgrzymów to zazwyczaj wieloosobowe sale z łazienką. W razie braku miejsc- śpimy w pobliskich pensjonatach.


Na miejsce docieramy na 2 sposoby: busem bądź samolotem. 
Wyjazd busem odbędzie się z Katowic oraz Wrocławia, natomiast wylot samolotem możemy zorganizować z każdego miejsca Polski. Nie pobieramy żadnych opłat za koordynację zakupu biletów lotniczych. 
W przypadku wybrania wersji dojazdu samolotem, trasport rowerów odbywa się również trasportem lotniczym. 
W cenę wyjazdu został wliczony transport busem.« powrót