Nurkowanie w Indonezji

Zapraszamy na wyprawę do egzotycznej Indonezji, kraju pięknych plaż, turkusowej wody i urokliwych wysp. Wśród nieskażonej podwodnej flory i fauny odbędziemy wspaniałe safari nurkowe, połączone z pobytem na pokładzie pięknego jachtu.

Cena: 3.100 USD + przelot ok. 4500 zł
Długość: 19 dni

Terminy:
27.03.2016 - 14.04.2016 r. Rezerwuj

Safari nurkowe Raja Ampat i pobyt na Bali
Dlaczego Raja Ampat? Na świecie jest wiele miejsc, kóre uchodzą za "nurkowe raje", ale Raja Ampat, dzięki swemu niepowtarzalnemu pięknu i klimatowi, zasługuje na szczególną uwagę każdego miłośnika morskich głębin. Rejon ten położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui, w prowincji Iran Jaya. Składa się z ponad 600 wysp i obejmuje  9,8 milionów hektarów ziemi i morza. Szacuje się, że występuje to 540 gatunków koralowców, ponad 1000 gatunków ryb i 700 rodzajów mięczaków. Według raportu opracowanego przez The Nature Conservancy i Conservation International, zamieszkuje to około 75% światowych gatunków.
Zapraszamy zatem na wyprawę do egzotycznej Indonezji, kraju wielu atrakcji, choć my przede wszystkim nastawiamy się na wspaniałe safari nurkowe, które odbędziemy na pokładzie pięknego jachtu.
Nasz jacht, "Pearl of Papua" wybudowany został w 2010 roku z lokalnego drewna zgodnie z tradycją sięgającą czasów kolonialnych. Jest to jedna z najszybszych jednostek pływających w rejonie Raja Ampat. Na pokład zabiera nie więcej niż 14 nurków. W cenie zagwarantowane mamy zakwaterowanie, 3 posiłki, wodę, kawę, herbatę oraz napoje z wyłączeniem alkoholowych. Plan safari to 7 dni / 8 nocy, do 4 nurkowań
Po zakończeniu programu nurkowego lecimy na rajską wyspę Bali gdzie spędzamy kolejny tydzień wakacji w luksusowym hotelu zlokalizowanym w rejonie Nusa Dua. W planie, prócz leniuchowania, mamy całodzienną wycieczkę w rejon słynnego miasteczka Ubud, kulturalnej stolicy Bali. Zobaczymy malownicze tarasy ryżowe, zwiedzimy najpiękniejsze hinduskie świątynie a na koniec zasmakujemy odrobiny adrenaliny na raftingu. Chętni mogą również skorzystać z oferty lokalnego klubu nurkowego, który za dodatkową opłatą może zabrać spragnionych wrażeń w rejon Nusa Penida na poszukiwanie słynnych Mola Mola, największych na świecie ryb kostnoszkieletowych.
W drodze powrotnej planujemy całodzienny pobyt w Singapurze znoclegiem w hotelu 4*. Z lokalnym przewodnikiem będziemy mieli sposobność odkryć najciekawsze zakątki wielkiej azjatyckiej aglomeracji.


Program:

26.03.2012, godz. 13:50 - wylot z Warszawy do Singapuru liniami Emitates przez Dubai
27.03.2012, godz. 13:45 - przylot do Singapuru i transfer liniami Garuda Indonesia na Bali, gdzie wczesnym wieczorem docieramy do hotelu
28.03.2012 - dzień odpoczynku po podróży, wieczorem o 22:30 wylot do Sorong
29.03.2012, godz. 08:55 - przylot do Sorong, transfer na łódź safari i pierwsze popołudniowe nurkowanie
30.03.2012 - 05.04.2012 - nurkowanie Raja Ampat
05.04.2012 - wylot z Sorong i powrót na Bali w godzinach wieczornych
06.04.2012 - 11.04.2012 - pobyt w hotelu na Bali, odpoczynek, dla chętnych nurkowanie na Nusa Dua z lokalnym klubem nurkowym PADI
12.04.2012 - 13.04.2012 - wycieczka ze zwiedzaniem Bali, nocleg w Ubud
13.04.2012 - wylot z Bali do Singapuru w godzinach popołudniowych, nocleg w Singapurze
14.04.2012 - zwiedzanie Singapuru
15.04.2012, godz. 00:50 wylot do Polski liniami Emirates z przesiadką w Dubaju
15.04.2012, godz. 11:30 - przylot do Warszawy

Cena wyprawy obejmuje:
·        bilety lotnicze
·        tygodniowe safari nurkowe według programu po malowniczym archipelagu Raja Ampat
·        transport do i z lotniska w Sorong na Pearl of Papua
·        opiekę angielsko- i polskojęzycznych divemasterów podczas safari
·        7- dniowy pobyt w hotelu 4* z BB na Bali w rejonie Nusa Dua (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych)
·        jednodniową wycieczkę ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków wyspy Bali
·        nocleg w Singapurze w hotelu 4* i zwiedzanie miasta z przewodnikiem
 
Cena nie obejmuje:
·        napiwków dla załogi jachtu
·        opłaty za park narodowy Raja Ampat
·        wynajmu sprzętu nurkowego (za wyjątkiem balastu i butli)
·        dopłaty do NITROX (5 UDS za nurkowanie)
·        programu nurkowego na Bali
·        biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
·        opłat transportowych w Singapurze
·        posiłków innych niż przewidziane w programie imprezy

UWAGA: Dla chętnych istnieje również opcja wyjazdu wyłącznie na Bali (2 tygodnie) i do Singapuru.
Wówczas koszt wyprawy wynosi 1.350 USD + przelot ok. 3.600 zł.

SAFARI NURKOWE z założenia przeznaczone jest dla doświadczonych nurków. Aby popłynąć w rejs na Raja Ampat trzeba posiadać licencję nurkową i mieć min. 50 h spędzonych pod wodą na koncie. Podczas nurkowań każdy nurek odpowiada za siebie (wszystkie organizacje stosują tą zasadę dla certyfikowanych nurków), do dyspozycji na rejsie są polsko i angielskojęzyczni divemasterzy, którzy przewodniczą podczas każdego zejścia pod wodę. Planowana ilość nurkowań podczas rejsu to 24.

Nasza łódź, Perl of Papua" ma lokalną, ale profesjonalną załogę. Do załogi należą: kucharz, pomocnicy kucharza, sprzątacze i oczywiście kapitan. Łódź zabiera w rejs 14 nurków i aż 12 osób załogi, którzy będą dbali o nasz komfort i bezpieczeństwo na morzu.
Sprzęt do nurkowania:

maska,
płetwy,
fajka,
BCD,
komplet automatów,
manometr,
komputer nurkowy,
pianka (na ciepłe wody wystarczy 3mm).
W miejsce nurkowe, w które się wybieramy warto zabrać dodatkowo haki do rafy z uwagi na możliwe silne prądy.
Miło nam poinformowć, że podczas rejsu każdemu z uczestników przysługują po trzy posiłki dziennie, które są serwowane w formie szwedzkiego stołu (potrawy kuchni międzynarodowej i indonezyjskiej). Posiłki podawane są w klimatyzowanej restauracji. Przez całą dobę dostępne są: herbata, kawa, woda, napoje bezalkoholowe, przekąski i świeże owoce. Za dodatkową opłatą: wino, piwo i inne napoje alkoholowe. Posiłk serwuje, zaprawiony w morskich podróżach, kucharz.
Natomiast podczas pobytu na Bali wszyscy goście korzystają z hotelowej restauracji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego hotelu na Bali.
http://www.agoda.com/asia/indonesia/bali/kinds_villa_bintang_resort_spa.html?asq=G9gWOIxkk%2bZMt0l7wnElOCb0Ri6SMAI0pXd3d3QdcAYv6qMNXObE3EgCmxdJqHkTWqkALzO3fAyRB39dhkKtZ6MKOfXX1TsTs5rSCtBJJEJG0qn3qyCLV59uFQKBk%2fZ%2b5a%2bTxPbNhPh8rl8jzKHl0g%3d%3d&tyra=2|20

Safari nurkowe odbędziemy na pokładzie jachtu "Perl of Papua". Zdjęcia jachtu odnajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Do Indonezji polecimy z przesiadką w Singapurze. Następnie musimy przelecieć do Sorong, skąd wypływa łódź. Jest to małe lotnisko obsługiwane tylko przez dwie linie lotnicze i są to loty z przesiadkami. Aby nie zamęczyć wszystkich uczestników podróżą zatrzymamy się na jedną dobę na Bali na odpoczynek przed dalszym lotem.
« powrót
 • Góry Żółte - Chiny
 • Alpy Japońskie i Mt Fuji
 • Bajeczne Borneo
 • Damavand
 • Nurkowanie w Indonezji
 • Borneo dla aktywnych
 • Magiczna Etiopia
 • Margalef - obóz wspinaczkowy w Hiszpanii
 • Nurkowanie na Filipinach
 • Żelazne percie Dolomitów
 • Zugspitze w weekend
 • JEBEL TOUBKAL i wciągające Maroko
 • Rumunia dla aktywnych
 • Odkryj Afrykę..! Safari, Kilimanjaro + Zanzibar
 • Odkryj Afrykę..! Kilimanjaro + Zanzibar
 • Odkryj Afrykę..! Kilimanjaro + Safari
 • KAZBEK
 • Dokąd jedziemy ?
 • Podróż "szyta na miarę"
 • SZLAKIEM DUNAJU